Учасники

УКРАЇНА - В ТОПі ГЛОБАЛЬНИХ ЕКСПОРТЕРІВ ІТ-ПОСЛУГ І РОЗВИТКУ СТАРПАП-ІНКУБАТОРІВ

Dan Peleschuk, OZY Author

Перебуваючи у боротьбі із корупцією, маючи політичні неприємності та потерпаючи від військових дій, ця європейська країна, мабуть, буде останньою, від якої ви очікуєте зростання ІТ-індустрії. Зрештою, зважаючи на виклики:

За даними галузевої асоціації “ІТ України”, країна займає 4-те місце в світі за кількістю сертифікованих технічних фахівців (із спеціальною освітою щодо створення ПЗ). За даними виконавчого директора асоціації “ІТ України” Олександра Кубаркова, у минулому році в галузі було задіяно біля 100 тисяч фахівців, в країні працює більше тисячі ІТ-компаній, галузь принесла єкспортних 3,2 мільярда доларів. "ІТ-сектор показує найшвидше зростання у порівнянні із іншими галузями економіки", - стверджує Олександр.

Згідно даних аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers Україна посідає 25 місце серед найкращих у світі в напрямку ІТ-аутсорсингу. Україну випереджують  такі країни, як Індія та Філіппіни, де робоча сила є дешевшою, де здійснюється  адміністративна підтримка і стрімко розвивається  ринок апаратного забезпечення.

Уряд України продовжує здійснення реформ, ведуться військові дії проти сепаратистів, які підтримувані російською стороною. Разом із тим, в країні існують певні обставини, що роблять її унікальним конкурентоспроможним центром ІТ-аутсорсингу. По-перше, в спадщину залишилась сильна вища школа в  напрямках науки, математики та технічних спеціальностей, таких як інформатика та інженерія. По-друге, країна пропонує іноземним компаніям - у тому числі таким як  Google і BlackBerry - привабливий баланс між вартістю послуг та якістю.

Бурхливий розвиток ІТ-бізнесу призвів до виникнення нового соціально-економічного класу, який складається в основному із освічених українців, які заробляють пристойні заробітні плати і сприяють стимулюванню місцевої економіки в ці складні часи. “Значна частина з цих 3,2 млрд. доларів включає винагороди фахівцям, які працюють у галузі і витрачають ці гроші тут, в Україні", - додає Кубраков. Вони відіграють ключову роль у поглибленні трансформації найбільших міст країни в більш космополітичні центри культури та нічного життя.

Незважаючи на те, що ІТ-аутсорсинг є традиційним фокусом технологічної сфери України, культура стартапів також почала розвиватися. Великі імена, що народилися в Україні:  Petcube, Grammarly та Looksery, які 2015 року були куплені компанією Snapchat. Наразі  також безліч інших малих проектів - як в ІТ, так і поза її межами знаходяться у процесі створення. За словами Олександра Сороки, засновника Startup.Network, який допомагає розвивати підприємницькі проекти в регіоні, українська стартап-спільнота зростає на 500 нових підприємців щомісяця.

Несприятливі економічні умови даються взнаки - місцеві інвестори вичерпались і стартапи шукають гроші за кордоном. Сорока порівнює поточну траєкторію розвитку стартапів в Україні з Ізраїлем, в часи перед тим, як він став світовим лідером у стартапах. "Внутрішній ринок там був малий, і тому стартапи виходили на світовий", - говорить він. "Я думаю, що така сама ситуація зараз і в Україні".

Проте досягнути своєї мети стати глобальною для української технологічної індустрії буде не легко. Бюрократія та корупція, які заважають розвитку місцевого бізнесу та іноземним інвестиціям, залишаються головними проблемами. Країна, як і раніше є найгіршою в Європі за індексом "Ведення бізнесу" Світового банку. Це не зміниться за одну ніч, але у правильній комбінації підприємливості локальних компаній та державної підтримки майбутнє може стати значно кращим.
 

http://www.ozy.com/acumen/eastern-europes-surprising-new-tech-hub/79794

 

Додати новий коментар